czwartek, października 10, 2013

hej!ke

Raczej nie podejmuję na blogu kwestii dotyczących (ogólnie) fotografii, jednak mam pewną świadomość zdarzeń, które kaleczą tę dziedzinę.


Poniższa fotografia pochodzi z mojego archiwum ale może być (moją fotoblogową) ilustracją do tekstu, który polecam każdemu kto zajmuje się lub zajmował fotoreportażem - Ponieważ kocham fotografię.

8 komentarzy:

Statch pisze...

przeczytałem - jest kilka zdań, które do mnie trafiają, ale z tekstu tak na prawdę nie dowiedziałem się dlaczego powstał, poza ogólnikami odnośnie uzasadnień w konkursie "NG"

negatyw pisze...

Zdaniem autora tekstu, do którego się przychylam - konkurs NG jest tylko pretekstem do zastanowienia się nad kondycją m.in. polskiej fotografii prasowej i jednocześnie potwierdzeniem smutnej tendencji zniżkowej tej dziedziny. Podobna sytuacja miała miejsce z Newsreportażem sprzed 2 lat a w tym roku ekstremalnym przypadkiem jest finał Szkoły Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej (http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,133652,14516728,Dzis_final_konkursu_Szkoly_Mistrzow_Fotografii__Gazety.html).
Tekst faktycznie dość ogólnikowo traktuje ten temat ale jako jeden z niewielu opisuje zastaną sytuację w sposób kulturalny (co jest dla mnie ważne bo nie trawię przesadnego hejterstwa w sieci) i podejmuje ważne tematy, m.in. treść i forma o której już chyba wszyscy zapomnieli lub uważają, że jest to zupełnie nieistotne.

primo pisze...

Myślę - zgodnie z ostatnim paragrafem - że chodzi o pr i kase. Zapewne nie chodzi tylko o to, żeby rozgrzać serwery poprzez linkowanie do strony (co właśnie dla przykładu uskuteczniam :) przy okazji np. wprowadzania jakiegoś produktu ale nie oszukujmy się ng nie uratuje nawet jeża z jabłkiem na środku autostrady jesli nie podeprze tego wymiernymi korzyściami.
pozdro Pastyr!

Statch pisze...

zerknąłem na szkołę mistrzów i mistrzostwa tem nie dostrzegłem, co nie zmienia mojego zdania, o tym, że tekst o konkursie NG nie zajmuje się sednem sprawy,ale jego atutem jest spokojna, kulturalna narracja. Pzdr.

Mateusz Palka pisze...

Witam wszystkich i dziękuję za lekturę :) Tekst powstał spontanicznie i ma pół-prywatną, eseistyczną formę. Dlatego nie wyczerpuje tematu, a jedynie naświetla kilka kwestii i stawia pytania o obecny status fotografii. Odnosi się ponadto bezpośrednio do oficjalnego i dość głośnego komentarza dostępnego w internecie, który uzasadniał wybór jury.

Pozdrawiam,
MP

Mateusz Palka pisze...

PS Świetny komentarz wizualny! ;)

Mateusz Palka pisze...

PS Świetny komentarz wizualny! ;)

negatyw pisze...

Dzięki :)