sobota, października 18, 2008

paprotKi

Dzisiaj dość przypadkowo znalazłem kilka opinii o obiektywie: "Canon EF 1200mm f/5.6L USM", zacytuję najciekawszą!

|1/60|f7.1|40mm|ISO 250|
"Jestem użytkownikiem tego obiektywu od dwóch tygodni. Od tego czasu zdążyłem uszkodzić cztery autobusy miejskie, wykoleić dwa tramwaje (po co podjeżdżały tak blisko), zarysować czternaście samochodów. Potrąconych rowerzystów i przechodniów nie licze. Niestety nie zdążyłem się jeszcze ubezpieczyć, ale ponieważ kupiłem go w promocji na allegro oszczędziłem 45tys zł i będę miał z czego wypłacać odszkodowanie.
Mimo tej drobnej wady obiektyw sprawuje się bardzo przyzwoicie. Nie winietuje, ostrzy jak trzeba, żadne mydło jak piszecie, normalnie żyleta. Wczoraj z centrum Gdańska fotografowałem zwierzęta w puszczy Kampinowskiej. Dzisiaj z sąsiedniej dzielnicy strzelałem do kumpla w Alpach Szwajcarskich [...], na fotkach widać nawet jak mocno ma zużyte klocki hamulcowe w swoich tarczówkach i że brakuje mu troche płynu w układzie hydraulicznym. [...] do samej pracy obiektywu nie mam żadnych zastrzeżeń. Poza drobnymi niedogodnościami, do pracy z obiektywem również nic bym nie miał. W czterech chłopa dajemy rade swobodnie nim manewrować. Co prawda trochę zachodzi na zakrętach, ale z tego co wiem z autobusami przegubowymi dzieje się dokładnie to samo, czyli wszystko jest w normie.
Aha, w zestawie Canon powinien dorzucać krótkofalówki do porozumiewania się operatorów tego obiektywu i osoby stojącej za aparatem. Brak możliwości komunikacji werbalnej trochę komplikuje sprawne fotografowanie a w szczególności szybkie kadrowanie. Trzeba pisać scenariusze zanim wyruszy się na polowanie... "
[www.ceneo.pl/411943]

7 komentarzy:

Łukasz pisze...

Powiedziałbym o tych roślinach wszystko, tylko nie to, że są to paprocie ;)

bro pisze...

ale Tomek poznaje rośliny po kolorach- zielone to paprotka, czerwone- goździk etc...
niektóre kobiety w podobny sposób rozpoznają samochody:)

Anonimowy pisze...

dobry pojazd!
Bo wiesz bro tomasz p jest wrażliwy na zapachy nie na kolory.

Umarliśmy

B&K

negatyw pisze...

Dobra mądrale to co to za roślina?

bro pisze...

ależ to nie był pojazd!
serio!
:)

Mela pisze...

To jest chyba palma!

Anonimowy pisze...

genialny opis, ubawiłem się po pachy ;)
B.